Karma, prędzej, czy później - wraca

Czy nie byłby świat piękniejszy gdybyśmy tworzyli efekt domina – pomoc za pomoc, dobre słowo, za dobre słowo i tak dalej, bez końca, w kółko?

Każdy z nas pewnie widział film "Podaj dalej”? Mały chłopczyk utworzył łańcuszek szczęścia – każdy, ma za zadanie pomóc trzem osobom w swoim życiu. Obojętnie komu i obojętnie jak. Z kolei te trzy osoby, do których kiedyś ktoś wyciągnął pomocną dłoń,  są zobowiązane oddać dobry uczynek kolejnym trzem ludziom. I tak, rozrasta się łańcuch dobroci, szczęścia i ludzkiej życzliwości. 

„Pomyśl, co mógłbyś zrobić aby świat stał się lepszy i wprowadź to w życie”.

W buddyzmie istnieje prawo przyczyny i skutku: "działanie-owoc" - dobre działania wracają jako szczęście, złe jako cierpienie.  Za każdy dobry uczynek, dostaniemy wynagrodzenie. Wiele osób w to wierzy i wyznaje taką zasadę w swoim życiu codziennym.

Oczywiście uważam, że ona działa. Jednak jej działanie jest połączone z efektem domina – bądź dobry i zarażaj tą dobrocią, a jest szansa, że spotkasz na swojej drodze osobę tak samo postępującą! 


1
Ostatnio dzieje się u mnie dużo dobrego, chcę i czuję się zobowiązana podzielić się szczęściem. Ktoś mi dał szanse, dał mi radość, mam wspaniałe życie – pragnę pomóc innym.


Poniżej, przedstawię Wam moim zdaniem najłatwiejsze akcje charytatywne, w których pomaganie jest proste, szybkie, łatwe i nie kryjmy, bardzo przyjemne. Świadomość, że kupujesz szczepionki dla dzieci, które ratują im życie, czy wspierasz działania chroniące przetrwanie rysi czy fok – jest niewyobrażalnie wspaniała. Polecam ;) 

1. UNICEF 

Chcesz pomóc dzieciom?


Wystarczy wejść na stronę www.unicef.pl kliknąć w zakładkę "Prezent bez pudła" i wybrać upominek. 


Niezależnie od zawartości Twojego portfela – możesz pomóc. Ceny prezentów są różne, tak samo jak ich treść. Chcesz wesprzeć edukację dzieci? Kup zeszyty i ołówki. Chcesz pomóc niedożywionym dzieciom przetrwać? Kup mleko terapeutyczne i witaminy. Chcesz walczyć z chorobami? Kup szczepionki i leki - w łatwy i szybki sposób, przekazujesz najbiedniejszym dar życia.Zwróćcie uwagę, że ceny nie są wygórowane. 

2.  WWF

Kochasz zwierzęta?


Wejdź na stronę www.wwf.pl i zaadoptuj zwierzaka!

Nie potrafisz obojętnie przejść wobec cierpienia zwierząt? Jeżeli tak,  to idealna organizacja charytatywna dla ciebie. My z Patrykiem uwielbiamy wszelkie istoty żywe. Nie tylko na codzień staramy się nie być obojętni. Planujemy, za kilka miesięcy poszerzyć naszą  rodzinę o kota...i o fokę!

Chociaż misiu mnie kusi.. jest taaaki słodki <3 Spójrzcie na te oczka, jak im nie pomóc? ;)


   3. KARMIMY PSIAKI


Nie masz pieniędzy, oszczędzasz i liczysz każda złotówkę?
To nie wymówka, aby nie pomagać i być obojętnym!


Wejdź na www.karmimypsiaki.pl  przekonaj się jak pomóc w łatwy sposób ;)Najgorsza jest nasza obojętność. Liczy się każdy gest, i pamiętaj..
2

KARMA WRACA! ;)13 komentarzy:

 1. Cudnie, ze sie tym interesujesz i nie jesteś obojętna na zło tego świata

  OdpowiedzUsuń
 2. swietny wpis :) juz zagladam na stronki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo trafny wpis. W akcji karmimy psiaku wziełam udział już dawno temu :) codziennie za to klikam --> mam ustawione jako stronę startową http://pomagajonline.pl/ i kilkam wtedy na wszytskie akcje, które mnie interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post, zgadzam się z tobą choć czasami tak jest ze za dobroć dostaje się kopa ale nie poddaje się i może kiedyś ktoś mnie jeszcze miło zaskoczy :-) Choć człowiek jak komuś pomaga nie oczekuję niczego w zamian :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Często wpłacam pieniądze na cele charytatywne , wiem ,że liczy się każda złotówka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. zgadzam się, wszystko co dajemy, wraca :) świetnie, że napisałaś taki post, mam nadzieję, że zaangażuje się wiele osób :)

  OdpowiedzUsuń
 7. super-jak najbardziej jestem za!

  OdpowiedzUsuń
 8. polecam jeszcze dobroczynne24.pl szymona hołowni :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wierzę w karmę. Uważam też że zło wraca. Staram się być dobrym człowiekiem i pomagać jak tylko się da. Niestety nie każdy to docenia no ale cóż. Najbardziej pomagam zwierzakom które kocham strasznie mocno. Często z chłopakiem jeździmy do schroniska z karmą. Kupujemy za własne pieniądze lub robimy zrzutkę wśród znajomych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chciałabym, aby karma istniała dla wszystkich po równo. Wierzę w karmę, ale szkoda, że czasami dzieję się tak, że niektórzy ludzie którzy czynią dobro mają źle w życiu, a ci, co nie są zbyt dobrzy mają życie usłane różami.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobrze, że istnieją takie strony, za pomocą których, bez większego wysiłku. można pomóc innym.

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny wpis, ja dodałabym tylko, żeby szerzej otworzyć oczy, czasem na naszym osiedlu mieszka ktoś, komu można pomóc, np. starsza Pani, której trzeba zrobić zakupy, albo zaganiana mama, może nawet nasza koleżanka, która oddałaby wszystko za to by ktos podarował jej minutkę dla siebie :) otwórzmy oczy też w realnym świecie i pomagajmy :)

  OdpowiedzUsuń