Wakacje w Meksyku, co warto zobaczyć?

Kilka miesięcy temu przeżyłam podróż życia. Nigdy wcześniej nie byłam w Ameryce, a Meksyk od dawna był na mojej liście miejsc koniecznych do zwiedzenia. Na wiele tygodni przed wyjazdem miałam już zaplanowaną całą wycieczkę po Jukatanie i gdyby nie informacje jakie znalazłam na portalach turystycznych, forach i blogach zapewne wiele pięknych miejsc by mi umknęło.  Dlatego dzisiaj chcę się podzielić swoimi spostrzeżeniami i polecić kilka miejsc, które naprawdę warto zobaczyć w Meksyku na Jukatanie.

Plaża Meksyk


Miejsca, które musisz zobaczyć w Meksyku

Tulum

Pierwszym miejscem  „Must see” podczas wakacji w Meksyku jest zdecydowanie magiczne Tulum, do którego można się dostać  bez problemu busami Colectivos (jeżdżą co chwilę). Cena przejazdu różni się od odległości, ale są to kwoty nie przekraczające 10 zł. Przepiękny kompleks zabytków majów tuż nad oceanem nadaje temu miejscu niesamowity klimat. Również tam znajdują się najpiękniejsze, wręcz bajkowe plaże.  Warto wybrać się tam na drinka, wypożyczyć leżak i cieszyć się chwilą spokoju w raju na Ziemi. Zdecydowanie jest to miejsce warte zobaczenia!
Ceny biletów:  ok. 13 złotych.


 Coba

Będąc na Juktanie koniecznie trzeba zobaczyć ruiny miasta majów z jedyną w okolicy piramidą na którą można się wspiąć. Wycieczka przepiękna, zdecydowanie warto się wybrać, ale tylko i wyłącznie w godzinach porannych. Ilość trustów na metr kwadratowy w późniejszych godzinach przeraża!
My do Coby dostaliśmy się za pomocą wypożyczonego auta, koszt za dzień to około 200 złotych, ale można wypożyczyć je taniej, np. na lotnisku. Warto wspomnieć, że ceny paliwa są tam niskie. Drogi na Jukatanie są świetnie oznakowane i w perfekcyjnym stanie. Dojazd do najważniejszych zabytków jest bardzo prosty. Dzięki temu w jeden dzień mogliśmy zwiedzić ruiny miasta i kilka cenotes.
Ceny biletów: 13 złotych.
Wakacje w Meksyku


Cenotes

Wyjątkowe miejsce, występujące niemalże tylko Jukatanie, naturalne studnie utworzone w skale wapiennej. Rodzaj jaskiń z bardzo ciepłą i czystą wodą. Każda z nich jest niepowtarzalna,  wyjątkowa i ma swój klimat. My zwiedziliśmy pięć: Multum Ha, Choo Ha, Ik Kil, Dzitnup i X’keken.  Każdą z nich gorąco polecam, większość cenotes znajduje się przy głównej drodze prowadzącej do Coby i Chichen Itza. Będąc na wakacjach w Meksyku, koniecznie musicie wstąpić do Cenotes :)
Ceny biletów: od 8-12 złotych.
Niestety, nie wyszło nam ani jedno zdjęcie z zamkniętych cenotes, więc musicie mi wierzyć na słowo, że są niesamowicie piękne!


Chichen Itza


Jeden z siedmiu cudów świata - zdecydowanie każdy kto jest na Jukatanie musi się wybrać do Chichen Itza. Miasto majów warto zwiedzać rano, podobnie jak w przypadku Coby, turystów jest tu multum! Ale wierzcie mi WARTO :)
Cena biletów: 32 złote

Chichen Itza
Chichen Itza

Valladolid

Urocze małe kolonialne miasteczko o które warto zahaczyć w drodze powrotnej z Chichen Itza. Znajdują się tam liczne restauracje z lokalnymi potrawami, miejsce w którym warto się skusić na oryginalne Taco ;)

Taco

Playa Del Carmen

Miasto położone wśród ośrodków turystycznych. Polecam dla osób, którzy lubią głośne, zatłoczone uliczki, bez żadnych konkretnych walorów turystycznych i historycznych. My się tam wybraliśmy tylko raz, akurat trafiłam na "Black Friday" u Viki ;)  
Wakacje w Meksyku były bardzo udane, serdecznie Wam polecam podróż na Jukatan - niesamowita kultura, przemili ludzie, rajskie plaże i  przepyszna kuchnia! Niestety, dwa tygodnie minęły szybko, na osłodę naszego pożegnania z Meksykiem została nam podróż Dreamlinerem liniami AeroMexico ;)

18 komentarzy:

 1. Zdecydowanie wakacje marzeń! :) Pięknie tam <3

  OdpowiedzUsuń
 2. ale piękne widoki! zazdroszczę takiej wycieczki! Meksyk jest na mojej liście miejsc, które chcę odwiedzić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne widoki. Też bym chciała tam być.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę zacząć zbierać na bilet lotniczy :) Z chęcią zwiedziłabym tamtą część świata :) Zdjęcia super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ tam musi być pięknie! Super, że podzieliłaś się z nami zdjęciami <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie piękne widoki! Meksyk mi się marzy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdjęcia wyszły Ci po prostu cudownie. Meksyk zachęca - to pewne! Mnie jednak najbardziej uwiodły cenotes. Chociażby dla nich kiedyś na pewno wybiorę się do Meksyku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj mnie również, są niesamowicie piękne :)

   Usuń
 8. Przepiękne widoki! Faktycznie to raj na ziemi!

  OdpowiedzUsuń
 9. Fantastyczne miejsce! melodylaniella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne widoki :)) Wycieczka musiała być zarąbista, a te widoki zapierajace dech w piersiach....pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Malownicze miejsce. ;] Widać, że naprawdę warto je odwiedzić. Cudowne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń