Mezoterapia mikroigłowa w domu

Jeżeli Twoja skóra jest zwiotczała, szara i wygląda na przemęczoną, a zmarszczki mimiczne są coraz bardziej widoczne to koniecznie wypróbuj zabieg mezoterapii mikroigłowej, który tanim kosztem możesz wykonać sama w domu. Efekty są już widoczne po pierwszym użyciu, skóra staję się elastyczna, wygładzona i przede wszystkim promienista.

Mezoteriapia mikroigłowa

Mezoteriapia mikroigłowa zwana też mikronakłuwaniem czy rolowaniem  jest metodą, która stymuluje proces gojenia, co prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny - w efekcie usuwa drobne zmarszczki, blizny i rozstępy. Derma roller można stosować także w celu zmniejszenia rozszerzonych porów czy pozbycia się przebarwień.

Co to jest derma roller?

Drema roller, urządzenie do mikronakłuwania, posiada 540 tytanowych cienkich i ostrych igiełek. Występują one w różnych długościach - dla standardowych domowych zabiegów polecane są od 0,2-05 mm. Ja osobiście chciałam pozbyć się pogłębiających zmarszczek więc zdecydowałam się na 1 mm. Igiełki dermarollera tworzą w skórze mikroskopijne otworki, dzięki którym bogate w składniki preparaty mają dostęp do głębszych części skóry. Dzięki mezoterapii mikroigłowej skóra staje się grubsza, napięta i odmłodzona.

Jak wykonać zabieg mezoterapi w domu?

Zabieg rozpoczynam od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy i szyi. Następnie aplikuję witaminową bombę w postaci ampułki z serum. Technik wykonywania mezoterapii mikroigłowej jest kilka, ja dzielę sobie twarz na kilka części: policzki, broda, nos i czoło. Każde z tych miejsc przejeżdżam kilka razy rolką w różne strony: pionowo, poziomo i po przekątnej. Staram się aby każdą partię masować maksymalnie dwie minuty. Omijam okolice oczu i ust. Po zakończonym zabiegu, skóra twarzy jest mocno czerwona, rozgrzana, może delikatnie piec. Idealnie, zaraz po zabiegu, jest wykonać maskę. Dzięki licznym nakłuciom ma możliwość dostania się do głębszych partii naszej skóry, w wyniku czego efekt będzie jeszcze mocniejszy. Warto pamiętać, że po każdym zabiegu koniecznie trzeba zdezynfekować nasz sprzęt. Rolowanie wykonuję co dwa tygodnie.
Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem delikatnie bolącym i piekącym, szczególnie w okolicy czoła, ale warto chwilę pocierpieć.

Mezoteriapia mikroigłowa

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Warto pamiętać, że po zabiegu skóra ma prawo być zaczerwieniona i podrażniona. Ten efekt może się utrzymywać kilka dni. W tym czasie należy unikać słońca oraz mocnego makijażu. Warto w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację skóry, która po masażu z igiełkami wyjątkowo mocno wchłania każdy preparat. Efekty widoczne już po pierwszym użyciu: poprawiona elastyczność, kolor i nawilżenie skóry oraz wygładzenie zmarszczek.

Warto się zdecydować na zakup derma rollera - jest to jeden z najtańszych zabiegów jakie możemy sobie wykonać same w domu. Koszt rolki to około 18 złotych.

5 komentarzy:

 1. Cena rzeczywiście jak najbardziej zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę mnie ten przyrząd wizualnie przeraża :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie ♥ Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 3. właśnie słyszałam od koleżanki, że to mega cudeńko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze lepiej jeśli w zabiegu pomoże nam np. przyjaciółka. Rolując same mimo wszystko automatycznie staramy się zminimalizować odczuwany ból, zmniejszając jednocześnie intensywność zabiegu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydałby się taki gadżecik ;)

  OdpowiedzUsuń